Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>A=Скалацька О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Скалацька О. В. 
Детермінанти виникнення релігійного конфлікту в Україні (на прикладі нових релігій): соціально-філософський вимір : автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.03 / О. В. Скалацька; Одес. нац. ун-т ім. І.І. Мечникова. - О., 2010. - 16 c. - укp.

Проаналізовано історико-філософський зміст поняття "соціальний конфлікт", "релігійний конфлікт" і такий різновид останнього як конфліктні ситуації, пов'язані з діяльністю нових релігій. Узагальнено умови й особливості генези та розвитку такого конфлікту, уточнено динаміку протистояння та запропоновано його типологізацію в контексті формування соціальної практики попередження його виникнення та конструктивного врегулювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*333.7 + Э391 + Э210.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА375871 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Скалацька О. В. 
Драматургічний підхід І. Гофмана в структуруванні простору моди / О. В. Скалацька // Антропол. виміри філос. дослідж. : зб. наук. пр. - 2016. - Вип. 9. - С. 29-37. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Простежено взаємозв'язок іміджу і моди у зональному розподілі простору виконання. Наукова новизна полягає у збагаченні драматургічного підходу аналізом простору моди, його зональним розподілом, що використано у контексті поєднання просторовоіміджевої складової. Драматургічний підхід постає новою методологією дослідження моди, що потребує подальшого розгляду. Можна виокремити два рівні осмислення концепції І. Гофмана: індивідуальний та надіндивідуальний, які поєднуються у просторовому вимірі. Визначення І. Гофманом соціального утворення як простору дозволяє досліджувати моду у даному контексті. Зональний розподіл моди згідно драматургічному підходу розкриває її взаємозв'язок з іміджем. Драматургічний підхід дозволяє простежити динаміку в просторі моди для розкриття її онтологічних характеристик, пов'язаних з простором і часом. Дуалізм розмежування та єдності зон, їх динамізм демонструють збіг іміджу та моди у просторовому рівні. Запропонована загальна модель дозволяє конкретизувати різноманітність просторів моди у їх єдності. Просторова диференціація (магазин модного одягу, журнал, показ сезонної колекції дизайнера й інші) припускає можливість виконання драматургічного підходу у кожному просторі, що може стати об'єктом дослідження наступних публікації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Ш1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74194 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Скалацька О. В. 
Філософська категорія "час" у просторі моди / О. В. Скалацька // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Філософія. - 2015. - № 11. - С. 94-100. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто місце філософської категорії "час" у просторі моди. Простежено ретроспективу онтологічних підвалин часу у різноманітних формах моди. Акцентовано увагу на давньогрецькій етимології поняття "час" як вічного та тривалого. Проаналізовано трансформація первинного сенсу поняття "час" та формування нових моделей, що набули поширення у філософії (Платон, Аристотель, Августин Блаженний, А. Бергсон). Продемонстровано відображення філософського тлумачення часу у просторі моди. Простежено копіювання певного первинного образу на прикладі варіативності давньогрецького хітону. Обгрунтовано невід'ємність зміни у проекції частин ліній часу: минулого, сьогодення, майбутнього. Проаналізовано тривалість як одну з головних властивостей моди. Обгрунтовано ідею стосовно того, що зміни у просторі моди створюють її нові форми, які у подальшому переходять від однієї частини лінії часу до іншої. Висновок: філософська категорія "час" розкриває властивості феномену моди, його соціальну репрезентацію. Подальшого філософського розгляду потребують питання мінливості моди, співвідношення минулого та сьогодення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю212.132

Рубрики:
 Час 

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Скалацька О. В. 
Простір моди у соціально-філософському вимірі : автореф. дис. ... д-ра філос. наук : 09.00.03 / О. В. Скалацька; Одеський національний університет імені І. І. Мечникова. - Одеса, 2018. - 31 c. - укp.

Наведено результати соціально-філософського дослідження простору моди у різноманітті його субпросторів. Генезис і динаміку сучасного простору моди розглянуто на прикладі соціальних практик стилю життя, кодування та декодування образу індивіда, споживання тощо. Проаналізовано соціально-філософський зміст понять "соціальний простір", "перформативність", "соціальний час". На підставі використання методологічного інструментарію та понятійного апарату міждисциплінарних досліджень обґрунтовано перформативно-просторову концепцію моди, де остання репрезентується як соціальний топос, що перетворюється у низку різноманітних форм суспільних відносин і практик.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю959.91-996

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА433165 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського